Ředitel GIBS je nový, ale praktiky GIBS zůstávají stejné

Ředitel GIBS je nový,

ale praktiky GIBS zůstávají stejné

Spolek Šalamoun dne 11. března 2018 oslovil předsedu vlády s upozorněním na konkrétní a doložené případy mnoha protiprávních postupů Generální inspekce bezpečnostních sborů, které by se nestaly bez mlčenlivého souhlasu vedení GIBS. Od 1. září 2018 se stal novým ředitelem GIBS bývalý policista a státní zástupce Radim Dragoun. Spolek Šalamoun jej dne 9. září 2018 oslovil dopisem, ve kterém představil svoji činnost a nabídnul mu možnost osobního setkání. Nový ředitel GIBS odpověděl spolku stručně a stroze třemi větami, že o setkání nemá zájem. GIBS má sice nového ředitele, ale jeho praktiky zůstávají stejné.

GIBS odmítá vyšetřovat zločin policisty

Od 1. září 2018 má Generální inspekce bezpečnostních sborů nového ředitele. Stal se jím Radim Dragoun, bývalý policista a státní zástupce. Jde jen o kosmetickou úpravu navenek, protože na praktikách GIBS se vůbec nic nezměnilo. I nadále GIBS zahlazuje a odmítá vyšetřovat protiprávní a trestnou činnost policistů, zatímco tam kde je na tom něčí zájem, jiné policisty trestně stíhá „na objednávku“. Dokazuje to i čerstvý případ policisty kpt. PhDr. Aloise Kubieny, který zfalšoval přepisy odposlechů telefonátů Petra Kramného. Falšování důkazů policistou zřejmě považuje GIBS za standardní metodu v trestním řízení, protože odmítá zahájit vyšetřování a podané trestní oznámení spolku Šalamoun GIBS „vrátil bez dalšího opatření“.

Policie v případu Petra Kramného falšovala důkazy!

Spolek Šalamoun dlouhodobě monitoruje kauzu Petra Kramného, který byl odsouzen k trestu odnětí svobody na 28 let za to, že měl podle obžaloby v Egyptě usmrtit elektrickým proudem svoji manželku Moniku Kramnou a jejich dcerku Klárku, a dopustit se tak dvojnásobné vraždy. Celý případ je plný pochybností a spolek Šalamoun má konkrétní poznatky, že v průběhu trestního řízení opakovaně docházelo k nepřípustné manipulaci s důkazy. Jedné takové manipulace (doslova falšování) se dopustila Policie ČR v Ostravě (kpt. PhDr. Alois Kubiena) při přepisu zvukových záznamů odposlechů telefonu Petra Kramného.

26.9.2018

Petr Kramný - jediný a stěžejní důkaz zničen

Jediným důkazem o příčině smrti Moniky a Klárky Kramných je nekroptický (získaný při pitvě) materiál, který má prokazovat, že manželku a dceru zavraždil elektrickým proudem právě Petr Kramný.

24.9.2018

Důkazy v případu Petra Kramného definitivně a navždy zcela zničeny.

Naprosto stěžejním důkazem o vině Petra Kramného, který měl zavraždit manželku a dceru v Egyptské Hurgádě elektrickým proudem dne 30. 7. 2013 byl nekroptický (získaný při pitvě) materiál ze srdce a krku zemřelých, který měl údajně účinky elektrického proudu prokazovat.

6.9.2018

Pachové stopy - aneb když se Ústavní soud fatálně mýlí

Ústavní soud je vrcholným orgánem ústavnosti a mezi jeho kompetence patří, mimo jiné, napravovat ta nejzávažnější porušení práva na spravedlivý proces ze strany českých soudů. Jeho rozhodnutí jsou konečná. Spolek Šalamoun ale zaznamenal případ, ve kterém se zmýlil a porušil tak právo účastníka na spravedlivý proces samotný Ústavní soud. Týká se v současnosti tolik diskutované otázky použitelnosti metody pachové identifikace v trestním řízení.

4.9.2018