Celý intranet Aktuální oblast
Facebook

Lidové noviny o JB

 LN o JB

Z našich knih

 

Léčba Bokem

 

 

 

 

Aktuality

Justiční lunapark u Kočků

Dne 28. září 2018 při bezohledné jízdě pod vlivem alkoholu a drog havaroval na dálnici D 11 v okrese Nymburk vnuk provozovatele Matějské pouti Jan Kočka mladší.

22.1.2019

Více zde

Lukáš Nečesaný - únik informací z Vrchního soudu - záhada vyřešena

Dne 28. 11. 2018 v neveřejném zasedání rozhodoval Vrchní soud v Praze v senátu 8 To v trestní věci Lukáše Nečesaného.
Dne 30. 11. 2018 přinesla média informaci o tom, že Vrchní soud v Praze jednal a rozhodnul. Spolek Šalamoun zaujalo, že jako jediné médium a to veřejnoprávní Česká televize přinesla na své webové stránce zpravodajství také informaci navíc, a to výrokovou část tohoto usnesení, že z věci byl nadále vyloučen senát v čele s předsedajícím soudcem JUDr. Mjartanem, který Lukáše Nečesaného zprostil 2x obžaloby.

7.12.2018

Více zde

Ředitel GIBS je nový, ale praktiky GIBS zůstávají stejné

 

Ředitel GIBS je nový, 

   ale praktiky GIBS zůstávají stejné

Spolek Šalamoun dne 11. března 2018 oslovil předsedu vlády s upozorněním na konkrétní a doložené případy mnoha protiprávních postupů Generální inspekce bezpečnostních sborů, které by se nestaly bez mlčenlivého souhlasu vedení GIBS. Od 1. září 2018 se stal novým ředitelem GIBS bývalý policista a státní zástupce Radim Dragoun. Spolek Šalamoun jej dne 9. září 2018 oslovil dopisem, ve kterém představil svoji činnost a nabídnul mu možnost osobního setkání. Nový ředitel GIBS odpověděl spolku stručně a stroze třemi větami, že o setkání nemá zájem. GIBS má sice nového ředitele, ale jeho praktiky zůstávají stejné.

 

 


 

 

 

30.10.2018

Více zde

GIBS odmítá vyšetřovat zločin policisty

 

GIBS odmítá vyšetřovat zločin policisty

 

 

Od 1. září 2018 má Generální inspekce bezpečnostních sborů nového ředitele. Stal se jím Radim Dragoun, bývalý policista a státní zástupce. Jde jen o kosmetickou úpravu navenek, protože na praktikách GIBS se vůbec nic nezměnilo. I nadále GIBS zahlazuje a odmítá vyšetřovat protiprávní a trestnou činnost policistů, zatímco tam kde je na tom něčí zájem, jiné policisty trestně stíhá „na objednávku“. Dokazuje to i čerstvý případ policisty kpt. PhDr. Aloise Kubieny, který zfalšoval přepisy odposlechů telefonátů Petra Kramného. Falšování důkazů policistou zřejmě považuje GIBS za standardní metodu v trestním řízení, protože odmítá zahájit vyšetřování a podané trestní oznámení spolku Šalamoun GIBS „vrátil bez dalšího opatření“.

 

22.10.2018

Více zde

Policie v případu Petra Kramného falšovala důkazy!

Spolek Šalamoun dlouhodobě monitoruje kauzu Petra Kramného, který byl odsouzen k trestu odnětí svobody na 28 let za to, že měl podle obžaloby v Egyptě usmrtit elektrickým proudem svoji manželku Moniku Kramnou a jejich dcerku Klárku, a dopustit se tak dvojnásobné vraždy. Celý případ je plný pochybností a spolek Šalamoun má konkrétní poznatky, že v průběhu trestního řízení opakovaně docházelo k nepřípustné manipulaci s důkazy. Jedné takové manipulace (doslova falšování) se dopustila Policie ČR v Ostravě (kpt. PhDr. Alois Kubiena) při přepisu zvukových záznamů odposlechů telefonu Petra Kramného.

26.9.2018

Více zde

Petr Kramný - jediný a stěžejní důkaz zničen

Jediným důkazem o příčině smrti Moniky a Klárky Kramných je nekroptický (získaný při pitvě) materiál, který má prokazovat, že manželku a dceru zavraždil elektrickým proudem právě Petr Kramný.

24.9.2018

Více zde

AV ČR

IČO: 63837714 | P.O.Box 383, 111 21 Praha 1 | P.O.BOX 103, Šumperk 1 | č.ú.: 170718584/0300