Pozvánka na tiskovou konferenci Spolku Šalamoun

Šalamoun, spolek na podporu nezávislé justice v České republice
Ivana Spoustová, advokátka specializovaná na opatrovnické věci pod záštitou :

prof. JUDr. Heleny Válkové, CSc.
poslankyně a předsedkyně Petičního výboru
Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

si Vás dovolují pozvat na :

na tiskovou konferenci na téma

Znalecké posudky a jejich „využívání“ v současné policejní a soudní praxi aneb proč potřebujeme nový zákon o znalcích?

Stačí závěry znaleckých posudků k doživotnímu odsouzení pachatele bez možnosti jeho podmíněného propuštění?
Stačí závěry znaleckých posudků k odebrání dítěte z péče jednoho rodiče, aniž by byly k dispozici jakékoliv důkazy o jeho špatné péči?

Jaké jsou reálné možnosti „obrany“ proti chybným znaleckým posudkům?

Jaká je a jaká by měla být odpovědnost soudních znalců?
Je návrh nového zákona o znalcích tím správným krokem ke zlepšení současné situace?

Na konferenci budete seznámeni i s konkrétními případy nekompetentních znaleckých posudků a s jejich dopady na život dospělých i dětí. Svoji účast potvrdili doc. MUDr. Ilja Žukov, Csc. a doc. PhDr. et. PhDr. Radek Ptáček, Ph.D.,MBA.

Termín: 21. března 2018 (středa)
Začátek: 13,15 hodin
Místo: Poslanecká sněmovna, Atrium pro novináře